Na prelome apríla a mája sa už tradične konajú Nitrianske univerzitné dni. V poradí už piaty ročník odborného, kultúrneho a športového programu vyvrcholil galavečerom pod názvom Jarné prúty v Divadle A. Bagara.
Pozvanie prijali významné osobnosti akademického, kultúrneho a spoločenského života. Do hľadiska si zasadli aj talentovaní študenti, ktorí aktívne reprezentovali svoje univerzity. Slávnostný večer, po odznení študentskej hymny Gaudeamus igitur, otvorili rektori Mikuláš Látečka a Libor Vozár spoločne s primátorom Nitry Jozefom Dvončom. Scéna potom už patrila umeleckým telesám oboch univerzít. Študenti z UKF vystúpili s hudobným a tanečným programom, búrlivý aplauz patril tanečnému súboru Atikus, FS Ponitran a unikátnej kombinácii tanca, akrobacie, netradičného umenia, spevu a hudby od Capoeiry. Mimoriadnemu úspechu sa tešil spevokol Cespon, ktorý zaspieval upravené rómske piesne. K slávnostnej atmosfére prispelo aj Divadlo Krížom-Krážom z našej univerzity. Študenti zahrali úryvok z novonaštudovanej absurdnej antidrámy Plešivá speváčka od E. Ionesca. Náladu do bodu varu zodvihol pestrou zmesou piesní a tancov FS Zobor, ktorý reprezentuje našu univerzitu nielen na domácej, ale i zahraničnej pôde. Podľa scenára Pavla Siku boli všetky žánre na javisku pretkané vyhlasovaním a oceňovaním víťazov športových súťaží. Rektor Mikuláš Látečka udelil diplom a mimoriadne štipendium za úspešnú reprezentáciu našej univerzity trom študentom - Andrei Bičanovej (3. roč. FEM) za reprezentáciu vo voltížnom jazdení a gymnastike na koni, Ladislavovi Bakayovi (5. roč. FZKI) za výborné študijné výsledky a aktívnu účasť na architektonických súťažiach. Do tretice bol ocenený Martin Bohát (5. roč. MF) päťnásobný majster Slovenska v karate, osemnásobný víťaz Slovenského pohára v kickboxe a majster Slovenska za rok 2006.
Na podujatí sa prezentoval i módny návrhár a florista Róbert Bartolen z FZKI. Jeho výtvor - originálnu róbu, predviedla moderátorka večera, Katarína Pereszlényiová z UKF. Symbolom tohtoročného galavečera sa stali jarné prúty, ktoré boli prítomné v každom vystúpení. Vojtech Bíro z Veľkého Zálužia z nich uplietol šibák a diváci mohli uvidieť aj najdlhší, 43,1-metrový korbáč z vŕbového prútia z dielne tohto držiteľa slovenského rekordu v pletení korbáčov.
Po predstavení sa konalo priateľské stretnutie účastníkov a hostí pri čaši vína.