Na projekte aktívne participovala Univerzita sv. Štefana v Gödöllő, Česká poľnohospodárska univerzita v Prahe, Poľnohospodárska univerzita vo Varšave a v Krakove. Koordinátorom za ukrajinské univerzity bola Národná poľnohospodárska univerzita Ukrajiny a Národná akadémia poľnohospodárskych vied Ukrajiny. Okrem hlavných partnerov na projekte spolupracovalo 22 partnerských fakúlt z poľnohospodárskych univerzít Ukrajiny, univerzity z Poľska a partneri FEM zo Slovinska (Fakulta manažmentu Koper) a Írska (Univerzita v Corku).
Výsledkom bol medzinárodný vedecký workshop, konaný 5. a 6. novembra na pôde Národnej poľnohospodárskej univerzity v Kyjeve, ktorá v týchto dňoch oslavuje 110. výročie svojho založenia. Dvojdňové podujatie poskytlo priestor na prezentáciu najnovších poznatkov a skúseností z problematiky agrárneho obchodu v krajinách V4, transferu skúseností z členstva v EÚ a jeho vplyvu na agrárne trhy, na objasnenie najpálčivejších problémov ukrajinského poľnohospodárstva od prvovýroby až po obchod, príkladov dobrej praxe z Írska a Slovinska, ale aj na prerokovanie možností ďalšej spolupráce v oblasti výskumu a vzdelávania.
Na workshope aktívne participovala aj Dr. T. Ishenko, zástupkyňa ministerstva agrárnej politiky Ukrajiny, prof. M. Melnychuk, prorektor pre vedu a inovácie a riaditeľ Vzdelávacieho a výskumného inštitútu podnikania, prof. V. Galushko. Prvý tajomník Národnej akadémie poľnohospodárskych vied Ukrajiny, prof. Sergii Kvasha, vo svojom vystúpení hovoril o konkurencieschopnosti ukrajinského poľnohospodárstva a dekan Fakulty ekonomiky, Dr. Shamil Ibatullin, o rozvoji poľnohospodárskej výroby v rozdielnych regiónoch Ukrajiny. Ďalší diskutéri venovali pozornosť podporným nástrojom pre poľnohospodárstvo, novým trendom vo výrobe a obchode, napríklad z pohľadu organického poľnohospodárstva. Frekventovanou témou bola aj medzinárodná ekonomická integrácia a jej vplyv na poľnohospodárske trhy, obchod a konkurencieschopnosť.
Dvojdňové rokovanie bolo ukončené formuláciou záverov, v ktorých sa odzrkadlil záujem o spoluprácu v oblasti výskumu, predkladania spoločných projektov, zabezpečovanie vysokoškolského vzdelávania na medzinárodnej úrovni a o vytvorenie priestoru pre mobilitu učiteľov a študentov. Výstupom je zborník príspevkov a medzinárodná vedecká monografia vydaná vo Varšave pod autorským vedením prof. Bielika, dekana FEM, prof. Kvashu (Ukrajina) a prof. Klepackého (Poľsko).
Osviežením workshopu bola prehliadka historických pamiatok Kyjeva, po ktorej viacerí účastníci skonštatovali: "Politika a ekonomika sú v neustálom vývoji, ale srdečnosť ukrajinského hostiteľa zostáva rovnaká."