Začiatkom deväťdesiatych rokov, po zrušení audiovizuálneho centra, v rámci ktorého školské udalosti fotoaparátom zachytával Ing. Oto Habán a po ňom pani Alena Ondrejičková, nadviazala redakcia spoluprácu s nitrianskymi fotografmi Viktorom Štouračom a Kolomanom Zúrikom, ktorí prispievali do našich novín kvalitnými ilustračnými a reportážnymi fotografiami.
Vďaka digitálnej technike sa neskôr redakcia "osamostatnila" a Poľnohospodár začal prinášať vlastné aktuálne fotospravodajstvo zo života univerzity.
V poslednom desaťročí sa rady pravidelných prispievateľov z radov študentov zúžili. Zmena spoločenského režimu priniesla aj zmeny záujmov mladých ľudí. Literárnu tvorbu nahradili zaujímavé cestopisy zo všetkých kútov sveta, kde po otvorení hraníc zbieralo skúsenosti veľa študentov a pedagógov. Zaujímavé pohľady z mobilít, pôsobenia na mnohých svetových univerzitách a vedeckých pracoviskách, sa stretli s kladnou odozvou čitateľov. K tým, ktorí sa najčastejšie zastavili v redakcii s disketou v ruke výkresmi a fotografiami pod pazuchou patrili študenti a potom absolventi či doktorandi ako Adrika Rohaľová, Michal Oman, Daniel Laffers, Lenka Karlíková, Beáta Dvorská, Alexandra Takáčová, Mária Bihúňová, Igor Štvarták, Alina Scorvan, Ladislav Bakay, Tomáš Ivanič a ďalší.