Študovať na našich šiestich fakultách neznamená len absolvovať prednášky a cvičenia, ale robiť niečo pre seba a spoločnosť.
Ing. Štefan Dráb: Po rokoch štúdia na Fakulte biotechnológie a potravinárstva nevnímam potraviny len ako tovar, ktorý si môžem kúpiť v obchode, ale ako produkt, ktorý je výsledkom veľkého úsilia prvovýrobcov a spracovateľov. Výhodou štúdia na FBP je komplexnosť a široké možnosti vzdelávania sa nielen v oblasti technológie výroby, bezpečnosti a kontroly potravín, ale aj v iných zaujímavých disciplínach, ako sú napr. biotechnológie a aplikovaná biológia. Štúdium sa mi páči aj preto, lebo teoretické vedomosti sa kombinujú s praktickými skúsenosťami pri práci v laboratóriu, riešením aktuálnych výskumných úloh a spoluprácou s externými inštitúciami a potravinárskymi podnikmi.
Bc. Viktória Piškaninová: Na Technickej fakulte som získala vzdelanie s dobrým uplatnením na trhu práce. Okrem širokej škály študijných programov naša fakulta ponúka aj možnosť študovať v zahraničí. To vrelo odporúčam vyskúšať! Počas študijného pobytu na Wageningen University v Holandsku a pracovnej stáže vo firme Strom v ČR som nadobudla poznatky a skúsenosti, ktoré ma odborne výrazne posunuli vpred. To, čo si na TF najviac cením, je profesionálny a zároveň priateľský prístup pedagógov k študentom a ich snaha pripraviť nás do života nielen teoreticky, ale hlavne prakticky.
Ing. Marián Hamada: Na prvom mieste chcem spomenúť kvalitné vzdelávanie a nespočítateľné možnosti pre štúdium v zahraničí, ktoré ponúka Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja. Práve pod jej gesciou môžete získať medzinárodný diplom konzorcia prestížnych európskych univerzít z oblasti rozvoja vidieka. Veľký význam má pre mňa aj jazykové vzdelanie, ktoré som na fakulte nadobudol a v súčasnosti ho využívam v praxi. Vďaka tvorivému prostrediu, zaujímavým ľuďom a štúdiu rôznych odborných tém zameraných na regionálny rozvoj sa zo mňa stal presvedčený milovník vidieckeho priestoru. Zázemie, znalosti a zručnosti, ktoré mi dalo štúdium na fakulte, sú pre mňa významným prvkom profesionálneho a osobnostného rozvoja.
Ing. Ondrej Pastierik: Na Fakultu agrobiológie a potravinových zdrojov som prišiel s cieľom získať vyššiu kvalifikáciu a skúsiť „či na to mám“. Páči sa mi najmä možnosť praktickej aplikácie teórií napr. z biológie, chémie alebo mikrobiológie. Môj výskum je zameraný na výživu zvierat a verím, že pomôže farmárom získať presné a rýchle informácie o kvalite ich krmív pre dobytok. Dostal som aj grant na štúdium v Nórsku, Taliansku a ČR. Takže teraz často komunikujem s kolegami po celej Európe!
Bc. Magdaléna Takácsová: Keďže mám rada prácu s rastlinným materiálom na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva som si chcela prehĺbiť vedomosti o sortimente rastlín používaných v krajinársko-architektonickej tvorbe. Nadobudla som tu dobré poznatky z biológie, arboristiky a biotechniky zelene. Veľmi pozitívne hodnotím aj možnosť kreatívne sa rozvíjať na rôznych ateliéroch, kde sa ako biotechnici spolu s krajinnými architektmi podieľame na tvorbe návrhov a úprav verejných i vyhradených priestorov a priestorov súkromných záhrad.
Ing. Michal Filo: V posledných rokoch sa Fakulta ekonomiky a manažmentu v rebríčkoch Akademickej rankingovej a ratingovej agentúry (ARRA) pravidelne nachádza na prvých miestach. Svojimi kvalitami teda prevyšuje mnohé iné slovenské fakulty podobného zamerania. Aj preto som rád, že som sa rozhodol ísť študovať práve sem. Táto fakulta mi okrem vzdelania dala tiež možnosť zúčastniť sa na niekoľkých študijných pobytoch v zahraničí, vďaka ktorým som spoznal veľa zaujímavých ľudí. Tí dotvorili môj dobrý pocit z toho, že som absolvoval práve FEM.