Na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite sa už stalo tradíciou, že pri príležitosti 17. novembra - Dňa boja za slobodu a demokraciu sa rektor univerzity stretáva so študentmi, ktorí popri výborných študijných výsledkoch zvládajú aj ďalšie aktivity, ktorými šíria dobré meno svojej alma mater doma aj v zahraničí.
Tohtoročné stretnutie sa za prítomnosti Dr. h. c. prof. Ing. Petra Bielika, PhD., rektora univerzity, zástupcov manažmentov fakúlt a vybratých študentov, konalo 21. novembra.
Prof. RNDr. Zdenka Gálová, CSc., prorektorka pre vzdelávaciu činnosť a ECTS, predstavila študentov, ktorým bol na návrh fakúlt udelený ďakovný list za vzornú reprezentáciu SPU a mimoriadne štipendium. Rektor im zároveň venoval vstupenky na koncert Vianočný dar SPU. V životopisoch ocenených študentov sú už teraz zaznamenané významné úspechy vo vedeckej i pedagogickej práci, publikačnej činnosti, účasť na medzinárodných konferenciách či medzinárodných projektoch, ale aj participácia na šírení kultúrnych či športových tradícií SPU. Rektor zdôraznil, že každá z týchto osobností je prínosom pre alma mater aj pre celú spoločnosť: „Verím, že v ďalšej študijnej či profesionálnej vedeckej kariére budete rovnako úspešní a ešte budeme o vás veľa počuť. Mnohí už máte bohaté skúsenosti v spolupráci so zahraničnými pracoviskami, resp. vysokými školami, viacerí ste sa už zúčastnili na stážových pobytoch. To, že naberáte skúsenosti v zahraničí, nás môže len tešiť. Ale priali by sme si, aby ste načerpané poznatky uplatňovali u nás doma, na našej alma mater, pre prospech celej spoločnosti,“ povedal rektor a zablahoželal študentom k dosiahnutému úspechu. „ Želám vám veľa síl, elánu a dobrého zdravia. Poďakovanie patrí aj vašim pedagógom, ktorí vám boli oporou,“ zdôraznil.
Za Fakultu agrobiológie a potravinových zdrojov si ocenenie prevzala Kristína Candráková (2. roč. bakalárskeho št.), Ing. Nina Moravčíková (2. roč. doktorandského št.) a Ing. Alexandra Veverková (3. roč. doktorandského št.). Fakulta biotechnológie a potravinárstva ocenila študentov doktorandského štúdia Ing. Lukáša Hlebu, Ing. Evu Ivanišovú a Ing. Líviu Krížovú. Fakulta ekonomiky a manažmentu ocenila študentov inžinierskeho štúdia - Bc. Petra Chovanca, Bc. Filipa Lehmana a Bc. Helenu Šimočkovú. Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja Ivanu Jankovskú (2. roč. bakalárskeho št.), Bc. Mariannu Geffertovú (2. roč. inžinierskeho št.) a Ing. Tomáša Malatinca (1. roč. doktorandského št.). Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva si cení výsledky študentov inžinierskeho štúdia - Bc. Zuzany Ďuránovej, Bc. Lucie Gregorovičovej a Bc. Viktora Vargu. Technická fakulta ocenila študentov doktorandského štúdia Ing. Zuzanu Andrássyovú, Ing. Tomáša Polonca a Ing. Lukáša Tomášika. Útvar univerzitných služieb nominoval na ocenenie Romana Vida ( 3. roč. bakalárskeho št.), úspešného reprezentanta univerzity v extraligovej basketbalovej súťaži.
Renáta Chosraviová
FAPZ
Kristína Candráková
je študentkou 2. ročníka bakalárskeho štúdia na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov v študijnom programe Výživa ľudí. Dosahuje vynikajúce študijné výsledky a aktívne sa zapája do študentských aktivít v programe LPP Erasmus a študentskej vedeckej činnosti. V návrhu na jej ocenenie sa zdôrazňuje jej aktivita v organizácii dotazníkového prieskumu hodnotenia kvality pedagogického procesu študentmi.
Ing. Nina Moravčíková
je študentkou 2. ročníka doktorandského štúdia na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov v študijnom programe Genetika.Aktívne sa podieľa na pedagogickom procese Katedry genetiky a plemenárskej biológie prostredníctvom praktickej výučby predmetov genetika, ekogenetika a genetické technológie živočíchov. V oblasti vedeckej prípravy dôsledne plní metodické ciele svojej doktorandskej práce. Aktívne sa zapojila do riešenia vedeckých projektov (VEGA, APVV) prostredníctvom molekulárno-genetických a biometrických analýz. V návrhu na jej ocenenie sa zdôrazňujú vynikajúce výsledky, ktoré dosiahla v publikačnej činnosti.
Ing. Alexandra Veverková
je študentkou 3. ročníka doktorandského štúdia na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov v študijnom programe Špeciálna rastlinná produkcia. Aktívne sa podieľa na pedagogickom procese Katedry rastlinnej výroby prostredníctvom praktickej výučby špecializovaných predmetov študijného programu Všeobecná rastlinná výroba a Udržateľné poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka na bakalárskom stupni štúdia. V oblasti vedeckej prípravy dôsledne plní metodické ciele svojej doktorandskej práce, výsledky aktívne prezentuje na medzinárodných a domácich konferenciách. V návrhu na jej ocenenie sa zdôrazňujú vynikajúce výsledky, ktoré dosiahla v publikačnej činnosti.
FBP
Ing. Lukáš Hleba
je študentom 3. ročníka doktorandského štúdia na Katedre mikrobiológie Fakulty biotechnológie a potravinárstva v študijnom programe Technológia potravín. Jeho výskumná práca sa vyznačuje aktívnym a tvorivým prístupom. Z čiastkových výstupov dizertačnej práce Antibiotická rezistencia mikroorganizmov vo vzťahu k potravinám publikoval jeden karentovaný príspevok, 4 zahraničné a 7 domácich vedeckých článkov, 14 prác bolo uverejnených v recenzovaných zborníkoch z odborných podujatí. V oblasti pedagogickej činnosti sa podieľa na výučbe a príprave študijných materiálov k predmetu bakteriológia.Na stáži na Univerzite v Rzeszowe (Poľsko) sa podieľal na zavedení do prevádzky prístroja VITEK 2, slúžiaceho na vyhodnocovanie antibiotickej rezistencie a antimikrobiálnej aktivity. Menovaný participoval na vytvorení fakultného elektronického vedeckého časopisu Journal of Microbiology, Biotechnology and Food Sciences, v ktorom je spolueditorom.
Ing. Eva Ivanišová
je študentkou 4. ročníka doktorandského štúdia na Fakulte biotechnológie a potravinárstva v študijnom programe Technológia potravín.Jej výskumná práca sa vyznačuje aktívnym a tvorivým prístupom. Z čiastkových výstupov dizertačnej práce Obilniny ako významný zdroj antioxidačných a biologicky cenných látok publikovala 7 domácich vedeckých článkov a 11 prác bolo uverejnených v recenzovaných zborník z vedeckých podujatí.V oblasti pedagogickej činnosti sa podieľa na výučbe a príprave študijných materiálov k predmetu biologicky aktívne zložky potravín, ktorý vyučuje aj v anglickom jazyku.Na stáži vo Výskumnom ústave Biocentrum Modra študovala nové metódy sledovania antioxidačnej aktivity a na stáži na univerzite v Krakove sa podieľala na sledovaní antioxidačnej aktivity obilnín. Aktívne spolupracuje s Katedrou biotechnológie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v oblasti chromatografickej separácie biologicky aktívnych látok.
Ing. Lívia Krížová
študuje v 4. ročníku doktorandského štúdia na Fakulte biotechnológie a potravinárstva v študijnom programe Technológia potravín. Počas svojho pôsobenia publikovala z riešenej problematiky 16 prác, z toho v spoluautorstve jednu vedeckú prácu v zahraničnom karentovanom časopise a 4 vedecké práce v domácich nekarentovaných časopisoch. Okrem toho publikovala príspevky na 7 domácich vedeckých konferenciách a 4 abstrakty zo zahraničných konferencií.
FEM
Bc. Peter Chovanec
je študentom 2. ročníka inžinierskeho štúdia na FEM v študijnom programe Kvantitatívne metódy v ekonómii.Počas celého štúdia na FEM dosahuje vynikajúce študijné výsledky. V uplynulom období dosiahol výborné výsledky aj v študentskej vedeckej činnosti. Na vedeckej konferencii študentov FEM získal prvé miesto v sekcii Economics and Management.
Bc. Filip Lehman
študuje v 2. ročníku inžinierskeho štúdia na FEM v študijnom programe Kvantitatívne metódy v ekonómii.Okrem zodpovedného plnenia študijných povinností je aktívnym hráčom basketbalového oddielu, v ktorom pôsobí už od začiatku svojho štúdia na FEM.
Bc. Helena Šimočková
je študentkou 1. ročníka inžinierskeho štúdia na FEM v študijnom programe Business Economics.Počas bakalárskeho stupňa štúdia dosahovala vynikajúce študijné výsledky s celkovým priemerom 1,03. Za vynikajúce študijné výsledky získala Cenu rektora.
FEŠRR
Ivana Jankovska
je študentkou 2. ročníka bakalárskeho štúdia na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja v študijnom programe Európske rozvojové programy.Dosahuje vynikajúce študijné výsledky a dôstojne reprezentuje svoju krajinu (Macedónsko) na pôde Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, ako aj v zahraničí. V akademickom roku 2010/2011 sa zúčastnila IP programu v UK, študentskej konferencie v Poľsku v rámci Baltického programu a dobrovoľníckych aktivít organizovaných študentskou organizáciou AISEC v Kumanove.
Bc. Marianna Geffertová
je študentkou 2. ročníka inžinierskeho štúdia na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja v študijnom programe Regionálny rozvoj.
Patrí medzi excelentných študentov fakulty. Za dosiahnuté vynikajúce študijné výsledky bola ocenená Cenou dekanky za najlepší študijný priemer v bakalárskom štúdiu. Aktívne pracuje v ERASMUS student network. V 1. ročníku inžinierskeho štúdia absolvovala študijný pobyt v zahraničí, kde získala vynikajúce hodnotenie za štúdium a študentské aktivity.
Ing. Tomáš Malatinec
je študentom 1. ročníka doktorandského štúdia na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja v študijnom programe Integrovaný rozvoj vidieka. V uplynulom období dosiahol vynikajúce výsledky v študentskej vedeckej činnosti na celoštátnej úrovni. Na Medzinárodnej študentskej vedeckej konferencii Universitas Trenchiniensis získal 1. miesto a Cenu rektora Trenčianskej univerzity za prácu s názvom Úloha a postavenie inovácií v regionálnom rozvoji.
FZKI
Bc. Zuzana Ďuránová
študuje v 1. ročníku inžinierskeho štúdia študijného programu Záhradná a krajinná architektúra.Dosahuje výborné študijné výsledky, je kreatívnou a aktívnou študentkou. Preukazuje vysokú úroveň tvorivosti a kvality pri spracovávaní semestrálnych ateliérových prác a individuálnych zadaní. V rámci výmenného pobytu ERASMUS študovala v Blois vo Francúzsku, zúčastnila sa na zahraničnej stáži v Rumunsku a na workshope v Banskej Štiavnici. Nnad rámec svojej povinnej odbornej praxe pracovala v okrasnej trvalkovej škôlke Viktoria v Čabe, kde dosiahla výborné výsledky.
Bc. Lucia Gregorovičová
je študentkou 2. ročníka inžinierskeho štúdia na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva v študijnom programe Záhradná a krajinná architektúra.Patrí medzi excelentných študentov fakulty, ktorú reprezentuje na rôznych regionálnych a medzinárodných workshopov. V roku 2011 získala Cenu verejnosti za návrh Lido ostrov ľuďom pre mesto Piešťany. Zúčastnila sa na dvoch tvorivých workshopoch pre mesto Žilina, kde reprezentovala FZKI. Jej ateliérové výstupy sa stretli s pozitívnym ohlasom aj v rámci Medzinárodného študentského workshopu Nitrianske kasárne, pod vedením prof. H. Hansona, a Medzinárodného študentského workshopu Nitrianska kalvária, pod vedením L. Schweingrubera.
Bc. Viktor Varga
študuje v 2. ročníku inžinierskeho štúdia na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva v študijnom programe Krajinné inžinierstvo.Počas štúdia sa intenzívne zapája do koordinácie študentských aktivít na FZKI, kde aktívne zastupuje študentskú časť v jednotlivých orgánoch na fakultnej a univerzitnej úrovni. Ako správca študentského portálu, vytvárajúceho účinné prostredie vo výchovno-vzdelávacom procese, zabezpečuje komunikáciu medzi vedením fakulty a študentmi.
TF
Ing. Zuzana Andrássyová
je študentkou 3. ročníka doktorandského štúdia v študijnom programe Kvalita produkcie na Technickej fakulte.Jej výskumná práca je zameraná na zlepšovanie kvality výrobných procesov v medzinárodnej organizácii automobilového priemyslu Faurecia, s.r.o. Vedeckú spôsobilosť v tejto problematike dokázala 17 príspevkami uverejnenými v domácich aj zahraničných časopisoch, ako aj v monografiách a vedeckých zborníkoch z medzinárodných konferencií.V roku 2010 reprezentovala fakultu na medzinárodnej vedeckej konferencii doktorandov na Mendelovej univerzite v Brne, kde svoj príspevok ako jediná v kategórii prezentovala v anglickom jazyku. Svoju snahu rozvíjať vedeckovýskumnú spôsobilosť dokázala aj absolvovaním študijného Erasmus pobytu na Polytechnickej univerzite vo Valencii v Španielsku. V roku 2012 sa zapojí do projektu pre organizáciu Ford Motor Company na Katedre aplikovanej štatistiky univerzity vo Valencii.
Ing. Tomáš Polonec
je študentom 1. ročníka doktorandského štúdia na Technickej fakulte.Výborne si plní študijné povinnosti a aktívne sa zapája aj do vedeckovýskumnej práce na Katedre dopravy a manipulácie. Vyniká najmä tvorivou inovatívnou prácou v oblasti motorových vozidiel a spaľovacích motorov. Dosiahol vynikajúce výsledky na študentských vedeckých konferenciách, kde v medzinárodnej konkurencii obsadil popredné miesta.V rokoch 2009 - 2010 zameral svoju činnosť na návrh a zostrojenie pretekárskeho vozidla pre akceleračné preteky Slovenského šprintérskeho šampionátu. Po prvých pretekárskych skúsenostiach začal zlepšovať konštrukčné parametre vozidla. V roku 2011 ho prezentoval na Autosalóne v Bratislave a v Nitre. Ing. Polonec je absolútnym majstrom Slovenska v akceleračných pretekoch automobilov na Slovenskom šprintérskom šampionáte.
Ing. Lukáš Tomášik
je študentom 1. ročníka doktorandského štúdia na Technickej fakulte. Inžinierske štúdium ukončil s Cenou dekana za mimoriadne kvalitnú diplomovú prácu, ktorej hlavným prínosom je navrhnutie vlastných optimalizačných algoritmov na počítačové spracovanie obrazu.J. Tomášik získal aj 1. miesto na medzinárodnej študentskej konferencii za prácu Image analysis with distance measuring.Svoj študijný program na doktorandskom štúdiu si plní svedomito a načas. Téma jeho doktorandskej práce, ktorá súvisí s rýchlym spracovaním obrazu, vyžaduje špecialistu na náročné systémové programovanie v jadre systému Windows, analýzu a optimalizáciu kódu a reverzné inžinierstvo. Menovaný tieto požiadavky spĺňa a jeho doterajšie výsledky sú toho dôkazom.
Útvar univerzitných služieb
Roman Vido
študuje v 3. ročníku bakalárskeho štúdia na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja.Ako významný člen kádra BK Bemaco SPU Nitra je úspešným reprezentantom univerzity v extraligovej basketbalovej súťaži. V štatistikách patrí medzí popredných hráčov zo skupiny našich študentov a v roku 2011 reprezentoval univerzitu aj ako člen reprezentácie SR.