Fyziológia a medicína: britský fyziológ a prikopník reprodukčnej medicíny Robert G. Edwards, ktorý vyvinul a zdokonalil metódu oplodnenia in vitro.
Fyzika: Andre Geim a Konstantin Novoselov – dvojica pôvodom ruských vedcov pôsobiacich na Manchesterskej univerzite, za prikopnícke experimenty s najtenším materiálom na svete – grafénom (forma uhlíka).
Chémia: Američan Richard Heck a Japonci Ei-iči a Akira Suzuki za paládiovú katalýzu krížových párov molekúl v organickej syntéze. Ich výskum môže byť využitý predovšetkým v medicíne, poľnohospodárstve, ale ja v elektronike.
Literatúra: peruánsky spisovateľ Mario Vargas Llosa, ktorý sa v 60. rokoch výrazne zaslúžil o vzostup latinskoamerickej literatúry a stal sa jedným z najvplyvnejších zástupcov magického realizmu.
Mier: čínsky disident, literárny kritik, historik a aktivista za ľudské práva Liou Siao-po. Od roku 2008 je vo väzení za spoluautorstvo na Charte 08, dokumente požadujúcom politické reformy a demokratizáciu čínskej spoločnosti.
Ekonómia: americkí ekonómovia Peter Diamond, Dale Mortensen a britsko-cyperský ekonóm Christopher Pissarides za analýzu podstaty trhu a vyhľadávanie na trhu práce. Trojica riešila otázku, prečo je toľko ľudí nezamestnaných, keď na trhu je množstvo neobsadených pozícií.